start | dodaj do ulubionych  |  kontakt

Strona główna

27.09.2018

Fajny dzieciak

 

Nieformalna grupa "Turystyczni Przewodnicy" pod patronatem Kluczborsko-Oleskiej Organizacji Turystycznej realizuje projekt pn. "Fajny Dzieciak". Zadanie dofinansowane jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich oraz Samorządu Województwa Opolskiego.

 W ramach projektu 20 osobowa grupa dzieci w wieku 7-12 lat z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 z OI im. Emilii Plater w Kluczborku, spełniająca wymogi projektu, odbywa warsztaty z psychologiem oraz hipoterapię w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Zajęcia, które trwają od 24 września do 31 października, pozwolą dzieciom radzić sobie z silnymi emocjami oraz poznać sposoby rozwiązywania problemów i konfliktów w grupie. Dzieci doświadczą wsparcia grupy w pokonywaniu trudności i nauczą się jak zagospodarować sobie wolny czas. Hipoterapia pomoże złagodzić negatywne emocje i poradzić sobie z nimi.
 


 

Celem zadania jest poszerzenie repertuaru umiejętności społecznych u dzieci. Poprawienie kondycji zdrowotnej, psychicznej i fizycznej, integracja ze środowiskiem, zmniejszenie niedostosowania społecznego. Poprzez zabawę i grupowe zadania dzieci doskonalą umiejętności komunikacyjne, mają okazję wykorzystać swoje mocne strony we wspólnym działaniu, uczą się rozwiązywać konflikty i problemy w grupie, zapoznają się ze sposobami gospodarowania wolnym czasem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz zdjęcia z zajęć:

 

 kliknij w obrazek

 

 

 

 

 

 

Kluczborsko-Oleska Lokalna Organizacja Turystyczna